אנטריקוט טרי

נתח קדמי נייח, רך ומשויש, בעל טעם עמוק

199.90 ש״ח
לק"ג

טיפ מהקצב

אנטריקוט טרי הוא הנתח המשויש ביותר והכוונה לנימי השומן הפנימיים שנראים כאילו הם מצוירים עליו ומעניקים לו את הטעם המובחן שלו.

ניתן לקבל את האנטריקוט כנתח שלם או פרוס לסטייק. מכיל שומן המדמה שיש ובמרכז הנתח ניתן להבחין בצורה המדמה "עין".

מבחן הבוהן הוא מבחן היישון של האנטריקוט הטרי: פשוט לוחצים קלות עם הבוהן על הבשר אם הבשר חוזר לאט לצורתו המקורית סימן שהבשר מיושן כהלכה.

צורות הכנה

שמות נוספים: ורד הצלע, ריב איי (rib eye) 

מספר הנתח: 1

אנטריקוט טרי הוא המלך של הגריל והמעשנה. נתח קדמי, נייח ומשויש באופן מושלם, הממוקם בין הצלעות לסינטה. בעל טעם עשיר, עמוק ועסיסי

הערכת משקל:
פרוסות בעובי אצבע - כ-0.200 ק"ג
פרוסות בעובי שתי אצבעות - כ-0.400 ק"ג

כשר

 

הסיפור של אנטריקוט טרי

אנטריקוט טרי, נחשב על ידי רבים בישראל, כלא פחות מהאליטה של עולם הבשר, וזאת הודות לטעמים העשירים המשגעים, לעובדה שהוא נמס בפה, לעסיסיות ואולי גם לעובדה שמדובר בנתח האופטימאלי לצלייה – וישראלים כידוע, נחשבים כחובבים גדולים של גריל ומעשנה.


אין זה פלא כי אנטריקוט מהווה את אחד מהסטייקים הטעימים והאהובים בארץ - העובדה שהוא ממוקם קרוב לעצמות עמוד השדרה, מספקת לו ריכוז שומן גבוה במיוחד ובעת הצריבה, אותו השומן, מעצים במידה רבה את טעמיו, העמוקים מלכתחילה, של הנתח.

איך בוחרים אנטריקוט טרי?

ראשית, קיימת אפשרות לקבל את האנטריקוט כנתח שלם או פרוס לסטייקים בעוביים משתנים – כך שחשוב שכל אחד יבצע את הבחירה המועדפת והנכונה בעבורו.


מעבר לכך, ההמלצה היא להסתמך במידה רבה על מראה עיניים ולוודא שלאנטריקוט הנבחר רמת שיוש גבוהה ובנוסף, גם חתיכות שומן בצדדים (כמובן, שכדאי לוודא שהחתיכות הן לא גדולות במיוחד, כי המטרה היא ליהנות מבשר ולא משומן) – אלמנטים אשר יכולים להעיד במידה רבה על איכותו וטעמו.

כיצד מכינים אנטריקוט טרי?

ישנן 3 דרכים עיקריות ומומלצות להכנת אנטריקוט:
הראשונה, והמומלצת ביותר, היא באמצעות מנגל או גריל גז ביתי – בכל זאת מדובר בנתח הנחשב כאופטימאלי לצלייה.
במידה ואין ברשותכם או בהישג ידכם גריל, תוכלו להשתמש במחבת, כאשר ההמלצה היא לבחור במחבת העשויה מברזל יצוק - כאשר, לפני שמניחים את הסטייק, חשוב לוודא שהמחבת לוהטת.


דרך שלישית להכנת אנטריקוט, אשר יכולה להתאים בעיקר עבור נתחים שהינם עבים או גדולים במיוחד, היא באמצעות שימוש בטכניקת הסו – ויד - אשר מאפשרת הגעה לרמת עשייה מדויקת וזאת, לאורך כל הנתח.


לא משנה באיזו דרך אתם בוחרים להשתמש, ההמלצה היא להוציא אל האנטריקוט כחצי שעה לפני הצלייה, בכדי שיגיע לטמפרטורת החדר.


מבחינת התיבול, ניתן להסתפק במלח ובפלפל שחור על מנת ליהנות מארוחת מלכים – ויש כאלו אשר בוחרים להניח על גבי הסטייק גם גבעול טימין ושיני שום.

מבחינת דרגת העשייה, זה עניין של העדפה, אבל ההמלצה היא לשאוף לדרגת עשייה מדיום, על מנת ליהנות בצורה אופטימאלית מטעמיו.

טיפ מהשף

מה מאפיין פילה בקר?

אנטרקוט מומלץ לעשות על הגריל, הוא הנתח המושלם לצלייה כסטייקים. כדאי להוציא אותו מהמקרר חצי שעה לפני העלייה לגריל כדי שיגיע לטמפרטורת החדר. אנטרקוט לא צריך יותר מתיבול של מלח ים אטלנטי ופלפל שחור.

טיפים לבישול - איך מומלץ לעשות פילה בקר

כדי שהשומן שבו יימס מומלץ להביא אותו לדרגת עשייה מדיום ולקבל את מלא הטעמים שהוא יכול להפיק.

טיפ מהשף

"אנטריקוט טרי מומלץ לעשות על הגריל, הוא הנתח המושלם לצלייה כסטייקים. כדאי להוציא אותו מהמקרר חצי שעה לפני העלייה לגריל כדי שיגיע לטמפרטורת החדר. אנטרקוט לא צריך יותר מתיבול של מלח ים אטלנטי ופלפל שחור. 

כדי שהשומן שבו יימס מומלץ להביא אותו לדרגת עשייה מדיום ולקבל את מלא הטעמים שהוא יכול להפיק."

 

השף מאיר אדוני 

חשבנו על ההמלצות האלה בשבילך
המשך גלישה באתר
אנשי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לכם בימים א-ה בין השעות 09:00-20:00. התקשרו:02-9906886
אולי נוכל לעזור לכם? שירות הלקוחות שלנו כאן בשבילכם בימים א-ה בין השעות 09:00-20:00. 02-9906886