אצבעות אנטריקוט פרימיום

אצבעות אנטריקוט טרי משויש ומיושן מלאות בטעם ומושלמות לשיפודים על האש או לתבשילי קדירה ארוכים

89.90 ש״ח
לק"ג

טיפ מהקצב

רצועות בשר היושבות על גבי האנטרקוט הגולמי שצורתן צורת אצבע ומכאן קיבלו את שמן. 

מתאים מאוד לצלייה עדינה או לשיפודים על האש.

צורות הכנה

אצבעות אנטריקוט (או רצועות אנטריקוט) הן נתחי הבשר לאורך נתח האנטריקוט בין צלע לצלע. הבשר המושלם לעל האש בצורה שכולם אוהבים - אצבעות אנטריקוט שיוצרות את השיפוד המושלם. נפלא גם לתבשילי קדירה ארוכים לבשר עסיסי ומלא בטעם

הערכת משקל:
תוכלו להוסיף לסל מוצר על פי המשקל שתרצו ואנו נחלק את התכולה למספר אריזות.
לצורך הנוחות, בכל מארז מוטי הקצב מכניס עד 5-6 אצבעות אנטריקוט במשקל ממוצע של עד כ-0.700 ק"ג

מוצר כשר

 

הסיפור של אצבעות אנטריקוט

אצבעות אנטריקוט טרי כשמן כן הן - רצועות בגודל של אצבע מנתח אנטריקוט. אמנם יש לא מעט נתחים שמתחרים על התואר מושלם, כמו דנבר קאט סטייק, סטייק טומהוק וסינטה, אבל אנטריקוט טרי הוא קלסיקה של שלמות לחובבי הבשר והוא שומר על מקומו הבלתי מעורער כאחד הסטייקים הפופולריים ביותר בעולם וגם בישראל. הנתח קיבל את שמו מצרפתית – סטייק בין הצלעות, זה לא ממש עבר בתרגום ובאנגלית הוא מכונה rib-eye, או prime rib כאשר הוא מוגש עם העצם. בעברית מקובל להשתמש באנטריקוט או ורד הצלע, אם כי גם סטייק עין הוא כינוי מקובל.

האנטריקוט מגיע מהצלעות המרכז-אחוריות, כלומר מהחלק האחורי של הפרה שהוא חלק פחות אקטיבי. לחלקים אלה מגיעה זרימת דם נמוכה יותר, מה שלרוב יעניק טעמים פחות "בשריים", אבל טעמו המיוחד של האנטרקוט מגיע דווקא מהשומן בנתח, או במילים מקצועיות – רמת השיוש ומלאות השריר, שגם נובעות מקרבתו לעצם.

כדי למקסם את טעם ואיכות הבשר ולהגיע לתוצאות טובות, יש צורך לבחור זנים מתאימים ולגדל אותם בתנאי רווחה ומתוך הקפדה על התזונה והבריאות ואז על מנת לפתח את טעמו, האנטריקוט עובר תהליך חשוב נוסף - יישון. אנטריקוט חוות הבוקרים, מזני עדרי גידול מיוחדים כמו שרולה, לימוזין ואנגוס, עובר יישון יבש של 21 יום. את רמת השיוש הנהדרת ניתן לראות בעין, גם את הצבע ורמת מלאות השריר, את רמת ה-PH המושלמת מרגישים בטעם וגם בהכנה.

 

איך נכון להכין אצבעות אנטריקוט?

אנטריקוט מושלם להכנה על הגריל, אם כי ניתן גם להכין אותו על מחבת, בנוסף הוא נהדר בתנור וגם במעשנה או סו-ויד. אצבעות אנטרקוט הן תוצר של פריסה מדויקת של נתחי אנטריקוט לרצועות לא דקות שמתאימות גם להכנה על מחבת וגם על הגריל, או כשיפודים. והתוצאה? בשר מלא טעם, נימוח ובאיזון נפלא של טעמי בשר ושומן – בדיוק כמו שצריך. אצבעות האנטריקוט מאפשרות לכולם ליהנות מאיכות של בשר ובכמות קטנה וכיפית לנשנוש או כמנה בפני עצמה.

באופן כללי אנטריקוט יעדיף צריבה מהירה בחום גבוה ואחר כך בהתאם למידת העשויה האהובה עליכם, שהיה בחום נמוך למספר דקות. מידת העשייה המומלצת היא מידיום כדי לתת לשומן להגיע לנקודת המסה נכונה.

טיפ מהשף

מה מאפיין פילה בקר?

אנטרקוט מומלץ לעשות על הגריל, הוא הנתח המושלם לצלייה כסטייקים. כדאי להוציא אותו מהמקרר חצי שעה לפני העלייה לגריל כדי שיגיע לטמפרטורת החדר. אנטרקוט לא צריך יותר מתיבול של מלח ים אטלנטי ופלפל שחור.

טיפים לבישול - איך מומלץ לעשות פילה בקר

כדי שהשומן שבו יימס מומלץ להביא אותו לדרגת עשייה מדיום ולקבל את מלא הטעמים שהוא יכול להפיק.

טיפ מהשף

"אצבעות אנטריקוט מושלמות לגריל, אבל הן גם נפלאות לבישול ארוך ותבשילי קדרה כמו בף בורגיניון. מומלץ לסגור אותן בסיר, להוסיף נוזלים ולהכניס לתנור לפחות לשעתיים, אבל הן יעדיפו בישול בחום נמוך יותר ולזמן ארוך יותר."

השף מאיר אדוני

חשבנו על ההמלצות האלה בשבילך
המשך גלישה באתר
אנשי שירות הלקוחות שלנו ישמחו לענות לכם בימים א-ה בין השעות 09:00-20:00. התקשרו:02-9906886
אולי נוכל לעזור לכם? שירות הלקוחות שלנו כאן בשבילכם בימים א-ה בין השעות 09:00-20:00. 02-9906886